УТОПІЯ КОРЕЙСЬКОГО НАРОДУ
6–24 грудня 2021 року за сприяння Посольства Республіки Корея в Україні у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (вул. Лаврська, 9, корп. 29) відбудеться виставка “УТОПІЯ КОРЕЙСЬКОГО НАРОДУ. Народний живопис”.
6 грудня о 18.00 виставку відкриє Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Й.В. пан Кім Хьон Те.
В експозиції представлені роботи сучасних корейських художників, які працюють в жанрі «народної карти ни» – корейського фольклорного живопису, що бере свій початок у 17 ст. Художня течія, яка зародилася 300 років тому певною мірою як соціальний протест, дотепер не втратила свого значення і нині зацікавлює широку аудиторію. Можна сказати, що мінхва – саме таку назву має народний корейський живопис – пере живає сьогодні справжній ренесанс, приваблюючи як художників-професіоналів, так і численних аматорів і поціновувачів.
Коментуючи ініціативу проведення заходу, Й.В. пан Кім Хьон Те зауважив, що «фольклор робить людей щасливішими, адже розповідає зрозумілі та близькі душі будь-якої людини сюжети… Народний живопис є креативним і динамічним, він руйнує традиційні мистецькі формальності та завжди вражає новизною… Маю надію, що виставка корейського народного живопису в Києві сприятиме глибшому порозумінню і подальшому пожвавленню мистецького обміну між двома країнами в майбутньому».
Твори для виставки надані Фольклорною асоціацією “Урі” (Республіка Корея). У вітальному слові до каталогу виставки Президент асоціації Со Кон Ім зазначила: “Моє перше враження про Україну – це люди, які цінують свободу і мріють про мир. На мою думку, вона дуже схожа на Корею, країну людей, які мають силу, щоб подолати будь-які труднощі. Корейський фольклорний живопис, представлений на цій виставці, має багату символіку й розповідає про почуття та емоції звичайних людей. Через тривалий спалах COVID-19 наше життя стало виснажливим і тяжким, однак люди не припиняють любити, мріяти і сподіватися на краще. Роботи корейських митців є відображенням такої надії, мрії про утопію – ідеальний світ, щирого бажання мати щасливе, активне життя.”
Парадоксальне співіснування наївного мистецтва з високими технологіями сучасної Південної Кореї, яка перетворилася на одну з найуспішніших азійських економік завдяки виробництву робототехніки, електро ніки та програмного забезпечення, за словами організатора події – генеральної директорки ГО «Міжнарод ний інститут культурної дипломатії» Тетяни Калити, – підкреслює особливе місце мінхва в житті корейського народу.
Виставка триватиме від 7 до 24 грудня 2021 року. Вхід на виставку вільний.